TP Mazembe kábító Internacional Brazília 2-0 Club World Cup

Abu Dhabi: TP Mazembe lett az első afrikai csapat, hogy elérje a Club World Cup döntő egy sokk 2-0 győzelem Internacional Brazília.

Célok Mulota Kabangu és Dioko Kaluyituka megdöbbentette a dél-amerikai bajnok, mint a csapat Kongói Demokratikus Köztársaság tartották magukat becenevet Tout Puissant (mindenható), hogy elérje a végső elleni Inter Milan Olaszország vagy Dél-Korea Seongnam.

Az afrikai bajnok és túláradó kis zenekar a rajongók, akik játszottak a rézfúvós zene a meccset csatlakozott vad ünnepségek és a tánc szélén a pályán.

"Ez a győzelem azt jelenti, egy csomó dolgot. Valamennyi Afrika büszke lehet ilyen játékos. Van egy óriási szív ", a csapat edzője szenegáli Lamine N'Diaye mondta.

"Miután a nyitó 20 perc Inter kételkedni kezdett. A félidőben, a pontszám 0-0 esélyeink voltak ép. Azt mondtam, hogy a játékosok a meccs az övék volt a vevő, akkor kellett menni, és megtalálni azt, "mondta a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

A győzelem látta Mazembe lett az első afrikai csapat, hogy megverte a dél-amerikai oldalon a verseny és a brazil oldalon verték az első alkalommal 13 mérkőzés, a Club World Cup hét kiadásban, mert indult a FIFA 2000-ben.

Internacional edző Celso Roth azt mondta: "Nem volt nagy elvárások a World Cup, és nagyobb felelősséggel miután már nyert egyszer. Ez egy hatalmas csalódás, volt esélye, hogy uralja a sok, de elvesztettük.

"A probléma továbbra is az, hogy mi dominálnak, de nem tudja befejezni." Internacional nyerte meg a trófeát Japánban 2006.