Welcome to 9 Newz:. India's number one News Web Portal   Click to listen highlighted text! Welcome to 9 Newz:. Indias number one News Web Portal
Welcome to 9NEWZ Powered By iTCSLive Добре дошли в 9NEWZ Кликнете, за да слушате подчерта текст! Добре дошли в 9NEWZ Powered By iTCSLive

TP Mazembe зашемети Internacional на Бразилия 2-0 в Club World Cup

Abu Dhabi: TP Mazembe стана първият африкански отбор да достигне финала на Световното клубно първенство след победа с 2-0 над шок Internacional на Бразилия.

Цели от Mulota Kabangu и Dioko Kaluyituka зашеметени шампионите южноамерикански като отборът от ДР Конго са живели до тяхното псевдоним Tout Puissant (всемогъщ) да постигнат окончателно срещу Интер на Италия или Сеонгнам Южна Корея.

Африканските шампиони и тяхната буйна малка група от фенове, които са изиграли своята духовата музика през целия мач се присъединиха през дивите тържества и танци на ръба на терена.

"Тази победа означава много неща. Всички на Африка трябва да се гордее с тези играчи. Те имат огромно сърце ", заяви сенегалският треньор на отбора Ламин N'Diaye.

"След откриването 20минути Интер започна да се съмнява. На полувремето с гол за 0-0 шансовете ни са непокътнати. Казах на футболистите мача е техен за събиране, те трябваше да отида и да го намерите ", заяви той след срещата пресконференция.

Победата видях Mazembe стане първият отбор African да победи на южноамериканската страна в конкурса и бразилска страна победен за първи път в 13 мача на Световното клубно първенство в седем издания, тъй като тя е създадена от ФИФА през 2000 година.

Internacional треньор Селсо Рот казва: "Имахме големи очаквания за това световно първенство и по-голяма отговорност, които вече го спечели веднъж. Това е огромно разочарование, имахме шансове, ние доминиран много, но ние загубихме.

"Нашият проблем продължава да бъде, че ние доминира, но не може да завърши." Интернасионал спечели трофея в Япония през 2006 година.